Karpacz: Lanovka na Sněžku

Karpacz: Lanovka na Sněžku

Lanovka na Sněžku

Sněžka z MedvědinaBouda pod Sněžkou

Pohled z kamery zobrazující lanovku na Sněžku

Jedinečný a nádherný pohled ze Sněžky který ukazuje novou kabinkovou lanovku na nevyšší vrchol Krkonoš. Dřívější dvousedačkový vlek, zrušen v tímto roce, byl nahrazen na modernou kabinkovou lanovkou. Předchozí vlek byl velmi charakteristicky ohledně své konstrukcí, jelikož cestující seděly bokem ke směru jízdy což je neobvykle pro většinu lanovek kde cestuje se směrem jízdy. Pohodlí cestovaní na Sněžku bude znásobeno, nezmění se ale kapacita – počet přepravovaných osob za hodinu se nesměni.

Všechny netrpělivé očekáváme na slavnostní zahájeni provozu lanovky, které je naplánováno na leden roku 2014. Bezpochybností bude to největší atrakce na nejvyšším vrcholu České republiky. Současně prováděny jsou zkušební a přípravní práce pro uvedení lanovky do provozu.

Kromě lanovky na snímku je vidět také Černou horu (1299 m.n.m.), která vznáší se nad lázeňským městečkem Janské Lázně z charakteristickým pro tento vrchol vysilačem. V pozadí, po levé straně můžeme obdivovat nižší polohy České republiky.

Ukázkový snímek z kamery

Pohled z kamery zobrazující lanovku na Sněžku

Obraz kamery z webu humlnet.cz